"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" to film o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Akcja filmu zaczyna się w latach 70-tych – już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią – czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach.

 

Gatunek: sensacyjny

Produkcja: Polska

Reżyseria: Maciej Kawulski

Premiera: 3 stycznia 2020 Polska i świat

W kinie "Szarotka": PREMIERA! 3-7 stycznia 2020 godz. 18.00 i 20.30

 

FILM W SERWISIE FILMWEB

Jak poślubić milionera” to komediowy przewodnik dla wszystkich, którzy marzą o szczęśliwych związkach. Główni bohaterowie filmu zamiast czekać, aż ślepy los ześle im upragnioną miłość, biorą sprawy w swoje ręce i zapisują się na kurs gwarantujący znalezienie drugiej połówki. Oczywiście, jeśli przy okazji okaże się, że wybranek serca jest milionerem, nikt nie będzie przecież składać reklamacji. Czy faktycznie istnieją sprawdzone metody uwodzenia, które działają na wszystkich mężczyzn? Co można, a czego absolutnie nie wolno robić na pierwszej randce? Jak znaleźć miłość i nie zepsuć wszystkiego w jeden dzień?

 

Gatunek: komedia romantyczna

Produkcja: Polska

Reżyseria: Filip Zylber

Premiera: 29 listopada 2019 - Polska i świat

W kinie "Szarotka": 20-23 grudnia 2019 godz. 18.00 i 20.00

 

FILM W SERWISIE FILMWEB

Po licznych przygodach w Nowym Jorku, ulubiony Misiek całego świata myślał, że może nareszcie odsapnąć. Nic bardziej mylnego – nowa przygoda czai się tuż za rogiem! I to dosłownie, bowiem w lodowych górach rozbija się tajemniczy samolot. Okazuje się, że na jego pokładzie znajduje się naukowiec, który wyruszył w podróż by odnaleźć, wcześniej niż jego niecny konkurent – Dexter, pewien magiczny przedmiot. To starożytna figurka, która jest kluczem do owianego legendą skarbca pełnego złota i drogocennych przedmiotów. Niestety Dexterowi udaje się ukraść statuetkę. Ze zrabowanym skarbem udaje się na Daleki Wschód, aby w dżungli odnaleźć pradawną komnatę, którą można otworzyć tylko raz na sto lat. Na prośbę naukowca, odważny Misiek rusza śladami złoczyńcy. Z pomocą przychodzą mu niezawodne lemingi, które na samą myśl o przygodzie szaleją ze szczęścia. To będzie pościg pełen niezwykłych wyzwań: powietrzne akrobacje na wysokości przyprawiającej o zawroty głowy, slalom motorówką na wartkiej rzece i niezwykle niebezpieczny bieg między wymyślnymi pułapkami w samym środku dżungli. Polarnemu Miśkowi zrobi się naprawdę gorąco!

 

Gatunek: animacja, komedia

Produkcja: Chiny, Indie, USA, Korea Południowa

Reżyseria: Richard Finn, Tim Maltby

Premiera: 20 grudnia 2019 - Polska, 4 lipca 2019 - świat

W kinie "Szarotka": PREMIERA! 20-23 grudnia godz. 16.00 i 27-30 grudnia godz. 15.45

 

FILM W SERWISIE FILMWEB

1800 gramów

28-11-2019 Napisał

Kraków przygotowuje się na nadejście świąt. Ewa (Magdalena Różczka), kobieta dla której nie ma rzeczy niemożliwych, szuka nowych opiekunów dla dzieci pozbawionych rodzin. Jest wulkanem energii, potrafi wyważyć każde drzwi i nagiąć każdy przepis, aby im pomóc. Tuż przed Bożym Narodzeniem w jej życiu pojawia się niezwykła dziewczynka – Nutka, niemowlę pozostawione przez matkę. Dla jej dobra Ewa gotowa jest zrobić wszystko, nawet poświęcić siebie, swoją karierę i szansę na miłość… Nie spodziewa się, że wkrótce przez jej życie przetoczy się prawdziwa lawina emocji, na którą nie przygotowało jej nic, czego do tej pory doświadczyła. Czy bezinteresownie ratując jeden mały świat można uratować również siebie?

 

Gatunek: dramat obyczajowy

Produkcja: Polska

Reżyseria: Marcin Głowacki

Premiera: 15 listopada 2019 - Polska, 12 listopada 2019 - świat

W kinie "Szarotka": 13, 16 i 17 grudnia godz. 18.00 i 20.00

 

FILM W SERWISIE FILMWEB

Solid Gold

26-10-2019 Napisał

Kaja Miller (Marta Nieradkiewicz) jest młodą, uczciwą policjantką. W czasie jednej z nieudolnie przeprowadzonych akcji zostaje porwana i zgwałcona. Uciekając zabija swoich oprawców, a w raporcie zataja okoliczności zajścia i odchodzi z pracy.

Osiem lat później do Gdyni ściąga ją jej były szef, Nowicki (Janusz Gajos), wysoki oficer CBŚ, który stoi na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w sprawie biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu. Grupa ma za zadanie rozpracowanie przestępców zajmujących się budowaniem piramidy finansowej o ogromnym zasięgu.

Tropy prowadzą do Kaweckiego (Andrzej Seweryn) – nieuczciwego biznesmena wykorzystującego polityczne znajomości do ochrony własnych interesów. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi i obnaża powiązania świata biznesu, służb i przestępczości zorganizowanej.

 

Gatunek: thriller, polityczny

Produkcja: Polska

Reżyseria: Jacek Bromski

Premiera: 29 listopada 2019 - Polska, 20 września 2019 - śwait

W kinie "Szarotka": PREMIERA! 29 listopada - 3 grudnia godz. 15.00 i 17.30

 

FILM W SERWISIE FILMWEB

 

Kraina Lodu 2

23-10-2019 Napisał

 

Gatunek: animacja, przygodowy

Produkcja: USA

Reżyseria: Jennifer Lee, Chris Buck

Premiera: 22 listopada 2019 - Polska, 20 listopada 2019 - świat

W kinie "Szarotka": 6-10 grudnia 2019 godz. 16.00 i 18.00 oraz 13, 16 i 17 grudnia godz. 16.00

 

FILM W SERWISIE FILMWEB

Last christmas

18-10-2019 Napisał

Kate (Emilia Clarke) pracuje w dużym domu towarowym w Londynie jako elf. Jej życie jest pasmem niepowodzeń i złych decyzji. Jednak kiedy w pracy poznaje Toma (Henry Golding), jej życie zaczyna zmieniać się na lepsze. Pomimo, że pozornie ta dwójka kompletnie do siebie nie pasuje, magia świąt sprawia, że postanawiają iść za głosem swoich serc...

 

Gatunek: komedia romantyczna

Produkcja: USA, Wielka Brytania

Reżyseria: Paul Feig

Premiera: 29 listopada 2019 - Polska, 7 listopada 2019 - świat

W kinie "Szarotka": PREMIERA! 29 listopada - 3 grudnia oraz 6 - 10 grudnia 2019 godz. 20.00

 

FILM W SERWISIE FILMWEB

Supernova

06-10-2019 Napisał

Trzech mężczyzn, jedno miejsce, jeden dzień i jedno zdarzenie, które zmieni ich losy. Oto polityk, który chce wygrać wybory; policjant, pragnący dotrwać spokojnie do emerytury; i mieszkaniec polskiej wsi, który ma rodzinę na utrzymaniu. Nieszczęśliwy wypadek pociąga za sobą lawinę konsekwencji. Ludzie postawieni w sytuacji granicznej – a także widzowie – staną przed pytaniem o rolę przypadku i przeznaczenia w życiu każdego z nas.

 

Gatunek: thriller

Produkcja: Polska

Reżyseria: Bartosz Kruhlik

Premiera: 22 listopada 2019 - Polska, 16 września 2019 - świat

 

FILM W SERWISIE FILMWEB

Detektyw Essrog cierpi na zespół Tourette'a. Gdy jego mentor zostaje zamordowany, rozpoczyna poszukiwanie zabójcy.

 

Gatunek: dramat, kryminał

Produkcja: USA

Reżyseria: Edward Norton

Premiera: 20 grudnia 2019 - Polska, 30 sierpnia 2019 - świat

W kinie "Szarotka": 27 - 30 grudnia 2019 godz. 17.30

 

FILM W SERWISIE FILMWEB

Pan T.

06-10-2019 Napisał

Powstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Wszechobecna niepewność, donosy i kontrola oswajane są wódką i dobrym towarzystwem, w podziemiach kościoła daje się słyszeć jazz, a przypadkowe spotkanie w toalecie z I sekretarzem Bolesławem Bierutem może zakończyć się niespodziewaną nietrzeźwością. To wszystko zna z własnego doświadczenia niejaki Pan T. – uznany pisarz, który mieszka w hotelu dla literatów. Mężczyzna utrzymuje się z korepetycji dawanych pięknej maturzystce, z którą łączy go płomienny romans. Pewnego dnia do sąsiedniego mieszkania wprowadza się chłopak z prowincji, który marzy o karierze dziennikarza. Pan T. staje się dla niego mistrzem i nauczycielem. Życie głównego bohatera nabierze tempa, gdy władze zaczną podejrzewać go o niecne zamiary wysadzenia Pałacu Kultury i Nauki, ponętna uczennica zaszokuje go niespodziewanym wyznaniem, a Urząd Bezpieczeństwa zacznie śledzić każdy jego ruch. W tej rzeczywistości pełnej absurdów trudno będzie zachować powagę.

 

Gatunek: dramat, komedia

Produkcja: Polska

Reżyseria: Marcin Krzyształowicz

Premiera: 25 grudnia 2019 - Polska, 17 września 2019 - świat

W kinie "Szarotka": 27 - 30 grudnia 2019 godz. 20.15

 

FILM W SERWISIE FILMWEB

W repertuarze

 • Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa 28-11-2019
  "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" to film o przyjaźni i miłości w czasach, w których…
 • 1800 gramów 1800 gramów 28-11-2019
  Kraków przygotowuje się na nadejście świąt. Ewa (Magdalena Różczka), kobieta dla której nie ma rzeczy…
 • Misiek i chiński skarb Misiek i chiński skarb 28-11-2019
  Po licznych przygodach w Nowym Jorku, ulubiony Misiek całego świata myślał, że może nareszcie odsapnąć.…
 • Solid Gold Solid Gold 26-10-2019
  Kaja Miller (Marta Nieradkiewicz) jest młodą, uczciwą policjantką. W czasie jednej z nieudolnie przeprowadzonych akcji…