Skarb Mikołajka

20-12-2021 Napisał

W życiu Mikołajka najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele – banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata chłopca awansuje i rodzina musi przeprowadzić się na dalekie południe, Mikołajek wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie rzeczywistość bez najlepszych przyjaciół? Bez rogalików Alcesta, okularów Ananiasza, wygłupów Kleofasa – bez wspólnych psot, zabaw i żartów? To po prostu niemożliwe. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzyma nieuchronną przeprowadzkę.

 

Gatunek: familijny, komedia

Produkcja: Francja

Reżyseria: Julien Rappeneau

Premiera: 28 stycznia 2022 roku

W kinie "SZAROTKA": PREMIERA! 28 - 31 stycznia 2022 godz. 15.30

 

FILM W SERWISIE FILMWEB

O pięć lat starsi, ale niekoniecznie dojrzalsi faceci znowu ruszają do akcji!

 

Gatunek: komedia obyczajowa

Produkcja: Polska

Reżyseria: Sylwester Jakimow

Premiera: 28 stycznia 2022

W kinie "Szarotka": 4-7 oraz 11-14 lutego 2022 roku godz. 18.00

 

FILM W SERWISIE FILMWEB

 

Gierek

20-12-2021 Napisał

Historia życia Edwarda Gierka, I sekretarza KC PZPR w latach 1970–1980.

 

Gatunek: biograficzny

Produkcja: Polska

Reżyseria: Michał Węgrzyn

Premiera: 21 stycznia 2022

W kinie "SZAROTKA": 28 - 31 stycznia 2022 roku godz. 17.30 i 20.15

 

FILM W SERWISIE FILMWEB

Maggie jest pomysłowym wombatem, a Bradley to miłość jej życia i najlepszy przyjaciel, który zaginął jakiś czas temu w tajemniczych okolicznościach. Zaniepokojona, ale i pełna nadziei Maggie nie ustaje w poszukiwaniach ukochanego. Pewnego dnia natyka się na nietypową sytuację i przypadkiem ratuje z opresji innego futrzaka – niepozornego Ptysia.

Tak zaczyna się ich przyjaźń oraz nieoczekiwana kariera Maggie jako superbohaterki, która - nie do końca wierząc w swoje możliwości – początkowo niezbyt chętnie zamienia piżamę na kostium, zakłada maskę i rusza w miasto. Na swojej drodze spotka Supernielota, który również patroluje ulice wypatrując złoczyńców oraz podejrzanie przemiłą koalę dbającą o kariery superbohaterów. Dzięki nowej roli, Maggie wpada także na trop prowadzący do rozwiązania zagadki zaginięcia jej ukochanego oraz ratuje z opresji wiele zwierzaków będących w potrzebie. Najwyższy czas, aby przekonać się, że prawdziwi bohaterowie to nie ich kostiumy ani maski, tylko odwaga, wiara w siebie i dobre serce – a tego wszystkiego Maggie ma pod dostatkiem!

 

Gatunek: animacja, familijny

Produkcja: Australia

Premiera: 14 stycznia 2022

W kinie "SZAROTKA": PREMIERA! 14 - 17 stycznia  i 21 - 24 stycznia  2022 roku  godz. 16.00

 

FILM W SERWISIE FILMWEB

 

Podążaj za Neo, który prowadzi zwyczajne życie w San Francisco, gdzie jego terapeuta przepisuje mu niebieskie pigułki. Jednak Morfeusz oferuje mu czerwoną pigułkę i ponownie otwiera jego umysł na świat Matrix.

 

Gatunek: akcja, Sci-Fi

Produkcja: USA

Reżyseria: Lana Wachowski

Premiera: 22 grudnia 2021

W kinie "Szarotka": 14-17 stycznia 2022 roku godz. 20.00

 

FILM W SERWISIE FILMWEB

Zmęczony obowiązkami króla polarnego, Misiek postanawia zrobić sobie wolne i poświęcić więcej czasu rodzinie. Niestety ktoś wykorzystuje urlop władcy i kradnie mu koronę – symbol jego władzy. A bez niej Misiek nie może sprawować rządów i naraża poddanych na wielkie niebezpieczeństwo. Kiedy katastrofa wisi na włosku, pojawia się wskazówka mówiąca, że korona mogła zostać wywieziona do Chin. Aby ją odzyskać, Misiek, jego rodzina i przyjaciele – pod pozorem wspólnych wakacji – udają się do Azji. Na miejscu odkrywają, że zaginiony przedmiot został ukryty w największym parku rozrywki na świecie. Chcąc go odnaleźć, bohaterowie będą musieli skorzystać ze wszystkich niesamowitych atrakcji wesołego miasteczka. Pomogą im w tym nowi kumple – niezwykle dzielne, chińskie tygrysy.

 

Gatunek: animacja, komedia, przygodowy

Produkcja: USA

Reżyseria: Anthony Bell

Premiera: 17 grudnia 2021 - Polska

W kinie "Szarotka": 7 - 10 stycznia 2022 godz. 16.00

 

FILM W SERWISIE FILMWEB

Miłość Agnieszki i Marcina rozkwita, podobnie jak Kasi i profesora Wolańskiego. Babcia Solska marzy już tylko o ślubie jedynego wnusia… Jednak na drodze do szczęścia młodego Zawady staje Bożenka. Wolańska postanawia radykalnie odmienić swoje życie i zamiast na seks, tym razem stawia na celibat. Spokój Piotrusia i Marlenki burzy nieoczekiwana wizyta... A kiedy wszyscy bohaterowie spotkają się w jednym miejscu nastąpi tytułowy koniec świata...

 

Gatunek: Komedia

Produkcja: Polska

Reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz

Premiera: 7 stycznia 2022 - Polska

W kinie "Szarotka": PREMIERA! 7-10 stycznia godz. 18.00 i 20.00 oraz 14-17 i 21-24 stycznia godz. 18.00

 

FILM W SERWISIE FILMWEB

Gdy najgorsi w historii tyrani i zbrodnicze umysły łączą się, by opracować plan wojny, która zniesie z powierzchni Ziemi miliony istnień, jeden człowiek musi podjąć wyścig z czasem, aby ich powstrzymać.

 

Gatunek: akcja, komedia kryminalna

Produkcja: USA, Wielka Brytania

Reżyseria: Mathew Vaughn

Premiera: 22 grudnia 2021 - Polska

W kinie "Szarotka": 21-24 stycznia 2022 roku godz. 20.00

 

 

FILM W SERWISIE FILMWEB

W repertuarze